Uudised

Naiskond pani punkti liiga esimesele ringile

Maikuus teenis naiskond tähtsa võidu Kalevi naiskonna üle. Autor: Jana Pipar/Jalgpall.ee

Eelmisest vahekokkuvõttest on märkamatult möödunud juba tervelt kuu aega. Selle aja jooksul on naiskond maha pidanud kolm mängu ning sellega on ametlikult kõikide Meistriliiga vastastega vähemalt ühel korral kohtutud. Liigatabelis asutakse hetkel teisel kohal, kusjuures esimese koha omanikest lahutab naiskonda vaid üks punkt.

Saku Sporting – JK Tallinna Kalev (4:2)

7. mail ootas naiskonda ees suur proovikivi – koduväljakul võõrustati JK Tallinna Kalevi naiskonda. Möödunud hooajal oli hõbedate ja pronksist medalite jaotumine nende naiskondade vahel lahtine lausa viimase vooruni, mille lõppedes lahutas Sportingu naiskonda teisest kohast vaid üks punkt. Mängu eel oli naiskond ühisel meelel, et juhuse hooleks sel korral millelgi jääda ei lasta ning mänguks oldi täielikult valmistunud. Naiskonna kaitsja Eva-Maria Kriisa sõnas ka mängu eel, et võidab see naiskond, kes oma ülesandeid paremini täidab.

Naiskond oli oma ülesannete kõrgusel kogu kohtumise vältel ning kõigile Soccernet.ee ülekandele kaasaelajatele oli selge, et mängiti ülisuure isuga – esimene pealelöök tehti vastastele juba 15. sekundil. 16. minutil mängisid Lisandra Rannasto ja Ulrika Tülp end söötudega vastase väljakupoolele ning viimane toimetas palli Grete Daudile, kes selle ilusa kauglöögiga väravavõrku saatis. Vaheajale mindi üheväravalise eduseisuga.

Teine poolaeg algas naiskonna jaoks eriti hoogsalt – 50. minutil leidis Kairi Himanen vastase kaitsjate vahelt üles Merily Toomi, kes demonstreeris seejärel oma kauglööki ning tegi seisuks 2:0. Juba kaks minutit hiljem oli seis 3:0 – Lisandra Rannasto toimetas vasakult äärelt palli vastase kastist välja Paula Maria Mengelile, kes ei jätnud samuti kaugelt löömise võimalust kasutamata. Poolajal teises pooles vastasid Kalevi naised kahe väravaga, mille vahele jäi ka üks omavärav. Mäng lõppes seisuga 4:2 ning naiskond sai kirja raske tööga teenitud võidupunktid.

Mängu parimaks valiti avavärava autor Grete Daut, kes kommenteeris võitu nii: ,,Me kõik olime väga õigesti häälestunud ning see viis meid eduni!”

JK Tulevik ja Suure-Jaani Unitedi ÜN – Saku Sporting (0:1)

Hooaja kuuendaks vooruks sõitis naiskond Viljandisse, kus neid võõrustas JK Tulevik ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskond. Möödunud hooajal kohtus naiskond sama vastasega kahel korral – esmalt teeniti võõrsil 9:1 ning seejärel kodus 4:1 võit. Naiskonna väravavaht Keiti Kruusmann sõnas mängu eel, et oodata on kõva lahingut ning eesmärk on 3 punktiga koju naasta.

Mängu parimaks valiti äärekaitsja Elise Kreuz. Autor: Jana Pipar/Jalgpall.ee

Kuigi eelmisel aastal kujunesid omavahelised mängud väga väravaterohkeks, siis seekord sahises väravavõrk ühel korral. 52. minutil saatis Merily Toom vastase kasti tsenderduse, mille naiskonna keskkaitsja Berle Brant väravasse toimetas. Sel korral võiduks ühest väravast ka piisas ning Keiti sõnad leidsid kinnitust – pikale koduteele võeti kaasa 3 võidupunkti.

Mängu parimaks valiti esindusnaiskonnas esimest hooaeg mängiv äärekaitsja Elise Kreuz, kes võttis mängu kokku nii: ,,Mäng Viljandiga oli võitlusrohke ning midagi kergelt ei tulnud, kuid siiski suutsime vajalikud punktid koju tuua.”

Tallinna FC Flora – Saku Sporting (4:0)

Esimese ringi viimases kohtumises ootas naiskonda ees kohtumine valitseva Eesti meistri Tallinna FC Flora naiskonnaga. Flora näol on tegemist vastasega, keda meie naiskonnal seni veel võita õnnestunud ei ole. Parim tulemus jääb möödunud hooaega, kui omavahel mängiti välja 1:1 viik. Selle kohtumisega sai sisuliselt jalgpalli suvine hooaeg avatud – tegemist oli esimese mänguga pärismurul.

Kohtumine tegi paraku lõpu naiskonna kuuemängulisele võiduseeriale ning vastu tuli võtta kibe 4:0 kaotus. Mängu parima tiitli teeninud Paula Maria Mengeli sõnul ei saanud mänguga kuidagi rahule jääda, sest naiskond on võimeline palju rohkemaks. Sellistel mängudel on aga ka õpetlik pool, sest see näitab selgelt välja suuremad murekohad, mille kallal edaspidi tööd teha ning seejärel samm edasi astuda.

Lõpetuseks

Esimese ringi mängudele on ametlikult punkt pandud ning kõrge teine koht peegeldab naiskonna nähtud vaeva ja tehtud tööd. Teise ringi algusega tuleb kaasa ka üks suur rõõmusõnum – publik on taas staadionile lubatud! Selle puhul ootab naiskond toetajaid väljaku kõrvale juba 5. juunil kell 16:00, kui esimesel kodumurul peetaval mängul minnakse vastamisi Põlva FC Lootosega. Pealtvaatajaid kostitatakse omatehtud küpsetistega ning väljaku kõrval on võimalik soetada ka fännivarustust. Ole kohal!