Uudised

Duubelnaiskond tõusis maikuus liigatabeli esikolmikusse

26. aprill oli üks äärmiselt rõõmus päev kõigile Esiliigas pallivatele võistkondadele – tavapärased treeningud ja võistlemine olid taas lubatud. See tähendas kauaoodatud hooaja algust tänavu esmakordselt väljakule astunud Saku Sportingu duubelnaiskonna jaoks. Maikuus pidas duubelnaiskond maha 4 kohtumist. Nendest vastasseisudest on oma arvele tänaseks kogutud 9 punkti, mis paigutab duubelnaiskonna Esiliiga tabelis teisele kohale. Märkimisväärne on ka see, et esikolmikusse kuulutakse ka liiga väravalööjate edetabelis: Sandra Tarlap, kelle arvel on 4 tabamust, asub selles arvestuses kolmandal kohal.

Rakvere JK Tarvas - Saku Sporting (0:4)

Mängu parimaks valiti Emma Pütsep. Autor: Liisa-Lii Tamme

Oma ajaloo esimese Esiliiga hooaja avamänguks sõitis duubelnaiskond Rakverre, kus neid võõrustas Rakvere JK Tarvase naiskond. Duubelnaiskond teenis oma esimesest mängust kindla 4:0 võidu ning tabelisse saadi kirja 3 võidupunkti.

Kohtumise skoori avas Eliise Gertrud Põlluvee ning esimesel poolajal sai nurgalöögijärgses olukorras jala valgeks ka Rebecca Mossin. Teisel poolajal kahekordistas naiskond oma eduseisu: kolmanda värava kindlustas Sandra Tarlap ning lõppseisu vormistas kauglöögiga Keiti Kruusmann.

Mängu parimaks valiti äärekaitses silmapaistvalt tegutsenud Emma Pütsep, kes hoidis 90 mänguminuti jooksul kindlat fookust ning aitas oma võistkonna võiduni viia.

Saku Sporting - FC Kuressaare (5:1)

Nädal hiljem ootas duubelnaiskonda ees esimene kodumäng, mil Saku kunstmuruväljakul võõrustati FC Kuressaare naiskonda.

Mängu parimaks valiti Sandra Tarlap.  Autor: Liisa-Lii Tamme

Mängu parimaks valiti Sandra Tarlap. Autor: Liisa-Lii Tamme

Kuigi vastane suutis skoori avada juba esimese 15 minuti jooksul, ei pidurdanud see naiskonda ühelgi viisil. Peagi leiti üles oma mäng, mille pealt kindlustati ka 5:1 võit. Sportingu skoori avas esimese poolaja 20. minutil penalti realiseerinud Kirke Kala, kuus minutit hiljem lisas teise värava Sandra Tarlap ning vaheajale mindi seisuga 2:1. Teisel poolajal näitas Saku head minekut ning oma eduseisu suurendati kolme väravaga. Esmalt sai jala valgeks Angela Raidmets ning Sportingu neljanda värava skooris Anna Mariin Juksar. Oma kohtumise teise väravaga vormistas Sandra Tarlap 67. minutil lõppseisuks 5:1.

Mängu parimaks valiti mängu suurim väravakütt Sandra Tarlap, kelle sõnul oli kohtumise algus naiskonna jaoks raske, kuid võistkonnana suudeti keerulisest olukorrast välja tulla. ,,Saime oma mängu käima ja lõime viis igati väljateenitud väravat. Kõik andsid endast maksimumi ja mul on hea meel, et jala said valgeks ka meie kaitsemängijad, kes just tihti vastase värava alla ei jõua!”

JK Tabasalu - Saku Sporting (5:1)

Mängu parimaks valiti Kirke Kala. Autor: Lizette Tarlap

Kolmandas voorus võõrustas duubelnaiskonda möödunud hooajal naiste Esiliigas hõbemedali teeninud JK Tabasalu. Sellest kohtumisest tuli Sportingul vastu võtta hooaja esimene kaotus: kohtumine lõppes seisuga 1:5. Tulemusele vaatamata oli naiskonna jaoks tegemist äärmiselt õpetliku mänguga, millest tehti eesootavateks voorudeks vajalikud järeldused.

Mängu parimaks valiti kaitses südikalt tegutsenud Kirke Kala, kes oli ka Sportingu auvärava autor.

Saku Sporting - Jõhvi FC Phoenix (5:2)

Nädal hiljem võõrustas Saku kodumurul Jõhvi FC Phoenixi naiskonda, kus näidati taaskord head minekut ning lõpuvile kõlades oli tablool seisuks 5:2.

Mängu parimaks valiti Liisi Rump. Autor: Liisa-Lii Tamme

Esimene poolaeg kujunes eriti väravaterohkeks. Sportingu skoori avas juba 4. minutil Kea Kristiin Laanmets, 6 minutit hiljem lisas teise Sandra Tarlap, kolmanda Triin Satsi ning enne vaheajale minemist lisas neljanda Anna Mariin Juksar, mis tegi poolaja seisuks 4:0. Teisel poolajal oli kahel korral täpne ka vastane, kuid viimane sõna jäi Sportingule: 90. minutil vormistas oma teise väravaga lõppseisu Triin Satsi.

Mängu parimaks valiti väravas tegutsenud Liisi Rump, kes kandis hoolt oma tiimikaaslaste aktiivse juhendamise eest ning kelle pikad pallid olid igati kiiduväärt.

Lõpetuseks

Duubelnaiskonna peatreener Hanna-Lisa Kuslap on hooaja algusega üldpildis rahul, kuid märkab ka selget arenguruumi. ,,Algus on tehtud ning maikuu õpetas meile kohe palju. Oluline on, et oleme igalt mängult ära tulnud targema ja kogenumana. Tore on see, et Esiliiga on väga kirju ning igal vastasel on meile midagi uut pakkuda - hindame väljakutseid ning anname endast parima, et neist võimalikult palju kaasa võtta.”

Juunikuu esimene kohtumine peetakse juba 6. juunil kell 13:00, kui duubelnaiskond sõidab külla JK Tallinna Kalevi duublile.