Uudised

Sportingu naised teenisid A-koondisega pronksmedalid

Möödunud nädalal kogunes Eesti naiste A-koondis Leedus toimunud tänavuseks Balti turniiriks, kus saadi kaela pronksmedalid. Saku Sportingu esindusnaiskonnast kuulusid koondise koosseisu Kairi Himanen, Berle Brant, Grete Daut ning debütant Paula Maria Mengel.

Neljapäeval, 10. juunil mindi turniiri esimeses kohtumises vastamisi Fääri saartega. Sportingu ridadest kuulusid kohtumise algkoosseisu keskkaitsja Berle Brant ning kaptenipaela kandnud keskpoolkaitsja Kairi Himanen, Grete Daut sekkus mängu 80. minutil. Normaalaja lõpuks näitas seis tablool 1:1 ning esimese ja teise koha kohtumisele pääseja selgitamiseks läks tarvis penalteid, kus jäid sel korral peale Fääri saared. See tähendas, et võitluses pronksmedalite eest sai Eesti koondise vastaseks Leedule 0:5 kaotanud Läti koondis.

Kohtumine Lätiga peeti pühapäeval, 13. juunil. Sportingust kuulusid algkoosseisu taaskord Berle Brant ja Kairi Himanen, 86. minutil sekkusid mängu Grete Daut ja esimest korda A-koondise ridadesse kuulunud Paula Maria Mengel. Eesti koondis teenis Läti üle 4:1 võidu ning väravad said kirja ka meie oma naiskonna mängijad: 28. minutil oli peaga täpne Berle Brant, kusjuures tegemist oli tema esimese A-koondise eest löödud väravaga, ning 43. minutil sahistas vastaste väravavõrku Kairi Himanen. Võiduga kindlustas Eesti koondis endale Balti turniiri kolmanda koha ning kaela saadi igati teenitud pronksmedalid.

Palju õnne koondisele ning Sportingu naistele – tunneme kogu klubiga teie üle suurt uhkust!