Uudised

Sportingu neiud koondises – ajalooline võit, värav ja tagasitulek!

See, et meie klubi mängijad on äärmiselt tublid, ei tule üllatusena kellelegi. Septembri- ja oktoobrikuu jooksul tõmbas Eesti koondise särgi endale selga lausa 9 Saku Sportingu neiut, kelle üle tunneme kogu klubiga väga suurt uhkust.

U17 neidude koondis tegi ajalugu

Duubelnaiskonna ja U17 tüdrukute äärekaitsja Anna Mariin Juksar kuulus põhikoosseisu kõigis kolmes EM-valikmängus. Foto: Liisi Troska/Jalgpall.ee

27. septembrist 3. oktoobrini võõrustas Eesti neidude U17 koondis A. Le Coq Arenal kolme EM-valikturniiri kohtumist. Saku Sportingu ridadest kuulusid koondise koosseisu Anna Mariin Juksar, Kirke Kala ja Sandra Tarlap. Juba turniiri esimeses kohtumises näitasid neiud väga head minekut, kui Moldova eakaaslased alistati lausa 10:0. Tegemist oli igati märkimisväärse saavutusega, sest see oli läbi ajaloo parim Eesti koondiste tulemus. Neiud jätkasid võidulainel ka kohtumises Põhja-Makedooniga, kelle üle teeniti 5:0 võit. Viimaseks vastaseks oli tugev Ukraina, kellega jagati kohtumise eel turniiri tabelis võrdselt punkte. Ukrainlased jõudsid väravani vahetult enne vaheajapausi ning see jäi ka kogu kohtumise ainsaks tabamuseks. Tegemist oli aga igati tasavägise kohtumisega ning põhjust meie neidude üle uhkust tunda on kõvasti. Äärekaitsja Anna Mariin Juksar kuulus põhikoosseisu kõigis kolmes kohtumises, Kirke Kala tegutses keskkaitses Põhja-Makedoonia ja Ukraina vastu ning nendes kohtumistes sekkus mängu ka meie ründaja Sandra Tarlap.

U19 neiud alistasid kahel korral Fääri saared, Rannasto sai jala valgeks

Lisandra Rannasto lõi Fääri saarte vastu oma koondisekarjääri teise värava. Foto: Jana Pipar/Jalgpall.ee

Eesti neidude U19 koondis valmistub oktoobri lõpus toimuvaks EM-valikturniiriks ning pidas septembrikuus kaks sõpruskohtumist Fääri saarte eakaaslastega. Saku Sportingu ridadest astusid koondise eest väljakule esindusnaiskonna äärekaitsja Elise Kreuz ja äärepoolkaitsja Lisandra Rannasto. Esimeses omavahelises vastasseisus, mil Eesti sai kirja 2:1 võidu, kuulusid mõlemad neiud algkoosseisu. Kaks päeva hiljem peetud vastasseisu alustas põhikoosseisus Elise Kreuz ning poolajal sekkus mängu ka Lisandra Rannasto. Avapoolaja kaotas Eesti küll 1:2, ent teise poolaja viigiväravat ei tulnud kaua oodata, sest 55. minutil mängis Lisandra end osavalt vastase kaitsjast mööda ja lõi Eesti koondise särgis oma teise värava. Lõpuminuti tabamusest kindlustas Eesti endale 3:2 võidu ning oktoobrikuisteks valikmängudeks annavad need kindlasti head emotsiooni.

Heleri Saar naases pärast kümmet aastat A-koondisesse

Heleri Saar esindas koondist viimati kümme aastat tagasi. Septembris käis ta taaskord väljakul! Foto: Liisi Troska/Jalgpall.ee

Septembrikuus kogunes ka Eesti naiste A-koondis, kes alustas 2023. aasta MM-i valikturniiri ning võõrustas Sloveeniat ja Walesi. Koondise koosseisu kuulus neli Sportingu esindusnaiskonna mängijat: kaitsja Heleri Saar ning poolkaitsjad Kairi Himanen, Grete Daut ja Paula Maria Mengel. Väga eriline oli seekordne koondise kogunemine Heleri Saare jaoks, kes käis viimati A-koondise eest väljakul 2011. aasta oktoobris ehk lausa 10 aastat tagasi! Heleri tuli teisel poolajal väljakule Sloveenia vastu, põhikoosseisu kuulunud Kairi Himanen kandis selles kohtumises ka kaptenipaela. Grete Daut sekkus mängu nii Sloveenia kui ka Walesi vastu. Mõlemast kohtumisest tuli vastu võtta küll kaotused, aga Eesti naiste koondis tegutses väga südikalt ning vastastele anti igati väärt lahing. Naiste koondis jätkab MM-valiksarja oktoobri lõpus, kui võõrsil kohtutakse esmalt Prantsusmaa ning seejärel taaskord Walesiga.

Hea töö, tüdrukud! Oleme teie üle väga uhked ja soovime kogu klubiga koondistele edu tulevasteks mängudeks!